Justice League

Filmy, seriale, komiksy, książki, itd.
Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu
Ulubiona postać z MCU: Iron Man, Spider Man

Justice League

Postautor: Crosoverliker » 18 lis 2017, 15:06

UWAGA! SPOILERY! WSZĘDZIE!

Dobry film. Gorszy od Marvela, ale i tak się miło oglądało. JL zaczyna się podobnie do Homecoming. Potem Flash był podobny do Spider-Mana, tylko, że Petera lubię, a Barry średnio mnie przekonał, irytował. Wolałem Barry'ego w Arrowverse. Superman po wskrzeszeniu zachowywał się jak Sara Lance z Arrowversum po wskrzeszeniu. Steppenwolf podobny do Surtura w Ragnaroku oraz do Balroga z Władcy Pierścieni. Walka ze Steppenwolfem przypominała mi walkę z Sauronem- podział na Ery, współpraca ludzi, Wonder Woman zawalająca most jak Gandalf Szary chwilę przed walką z Balrogiem... Scena po napisach przypominała mi walkę Rocy'ego Balboa i Apollo Creeda. Ogólnie w większości scen mieliśmy z kumplem skojarzenia z innymi filmami i sobie wzajemnie wymienialiśmy i się śmialiśmy. Film zyskałby bardzo wiele, gdyby widz czuł jakąś więź z bohaterami. Czułem więź z Batmanem, Supermanem i Wonder Woman, bo dostali wcześniej swoje filmy (chociaż wiele scen było przewidywalnych, więc też się nie mogłem w pełni zaangażować- byłem zbyt zajęty obstawianiem ile jeszcze minut do oczywistego rozwiązania). Cyborg dostał bardzo pobieżną genezę, więc coś mieliśmy, ale za mało. Znacznie lepiej by to wyszło w osobnym filmie. Dowiedzieliśmy się kim jest Aquaman, ale jego genezy oraz szerszej historii Atlantydy nie dostaliśmy. Słyszałem, że miał być retcon, że Wonder Womantak naprawdę wcale nie zniknęła na 100 lat, tylko Batman jest idiotą i jej nie zauważał wcześniej, bo był zbyt zajęty Gotham, ale wspomnieli w rozmowie, że jednak zniknęła i jednak nie było retconu. Jest mi to obojętne, tylko tak zauważam. Bardzo się cieszę, że pojawił się humor- rywalizacja Supermana i Flasha oraz próba wybicia potworów sprayem na owady. Moją sympatię wzbudziła ruska rodzinka, chociaż nic nie wniosła poza grą na emocjach widza żeby film go bardziej obchodził. Liczę na to, że kiedyś Arrow dołączy do DCEU (które już się tak nie nazywa, ale co mnie to?).

8/10
Możliwe, że na ocenę ma wpływ fakt, że widziałem to w kinie w 3D, a jakbym oglądał piracką kopię w Internecie, to bym niżej ocenił.

Nie było tych scen:

https://naekranie.pl/aktualnosci/jakie- ... ci-2595112

Ta z Alfredem musiała być dobra, szkoda mi jej, a reszta bez większej różnicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Howlett
Superszpieg

Re: Justice League

Postautor: Howlett » 19 lis 2017, 16:12

Jak dla mnie film 6.5/10, w porywach 7.

Spoiler: pokaż
Było chaotycznie, było bez ładu i składu, ale mimo to jakaśtam "frajda" z oglądania Ligi była. Początek był moim zdaniem koszmarny, strasznie nudny i pocięty, gorszy był chyba już tylko w Suicide Squad. Ale poza tym jestem dość pozytywnie zaskoczony Flashem i Aquamanem. Po zwiastunach sądziłem, że Barry będzie solidną dawką cringe'u - a uśmiech na mojej twarzy - czasami mimo woli - dzięki niemu się pojawił, choć czasami faktycznie żenował. Curry zaś nie był tylko postacią od okrzyków typu "YAAAAY" czy "MA MEEEN", więc już jest na plus, choć nadal widzę w nim w sumie tylko gorszą wersję Thora i niewiele więcej.

O dziwo przypadł mi też Cyborg - choć design ma koszmarny, tak jednak pod względem charakteru postaci wypadł dobrze.

Batman jak Batman, nie wiem czemu ale jakoś bardziej przypadła mi do gustu wersja z BvS, gdzie Affleck był jedynym solidnym filarem filmu. Wolałem go zgorzkniałego i ponurego, niż rzucającego kiepskimi sucharami, nie mówiąc już o dostawaniu oklepu, bo odnosiłem wrażenie że Bruce ma problem z jednym parademonem, nie mówiąc już o poważniejszych przeciwnikach.

Wonder Woman - tu bez zaskoczenia, bo postać jest dobrze skonstruowana i zagrana, jako chyba jedyna do tej pory w uniwersum DC. Czyli...dobrze.

Na ogroooomny plus Superman, choć scena jego zmartwychwstania była beznadziejnie tania i przewidywalna. Niemniej Cavill wreszcie może grać Supermana z uśmiechem na twarzy, symbol nadziei i dobra, a nie wersję "hello darkness my old friend", gdzie nie wiem, czy chciało mu się w każdej scenie płakać, albo znowu go coś ugryzło w dupsko.

Villain tragicznie tani i przewidywalny, do tego wyglądał jak gówno Snydera sklejone z CGI. Brr. Gorszy od Malekitha z Thora.
Ogólnie efekty były mizerne, nie wiem jakim cudem to się udaje DC, ale z filmu na film wizualizacja robi się gorsza.

Wnioski po filmie - nie było źle, było umiarkowanie dobrze, bo interakcje między bohaterami wypadły na plus(scena z Arthurem i lassem w szczególności) i chce się ich jeszcze zobaczyć razem. Problem jednak w tym, że nie chce mi się za bardzo oglądać ich osobno, poza Batmanem i Wonder Women. Na film o tym pierwszym raczej nie ma co już liczyć, dwójka o Dianie wpadnie, ale ciężko mi sobie wyobrazić solowe filmy o Aquamanie, Flashu czy Cyborgu, bo odniosłem wrażenie że te postacie po prostu się do takowych nie nadają - wypadają świetnie w drużynie, ale pojedynczo...no tu już mam wątpliwości. Niemniej zobaczymy, w przyszłym roku bodajże ma wylądować Akłaman.
Poland is not the place, it is the stupid people.

Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu

Postautor: Crosoverliker » 19 lis 2017, 16:49

Flash ma swój serial i wypada dobrze, więc co za problem mieć swój film, który będzie krótszy niż serial? Czekam na film o Flashpoincie, bo 2. sezon serialu mi się podobał. Tylko jedno, ale bardzo ważne zastrzeżenie- jest zbyt wcześnie na Flashpoint. Najpierw trzeba coś zbudować żeby mieć co zepsuć, a oni jeszcze bardzo mało zbudowali. W serialu Flashpoint był wcześnie, ale pamiętajmy, że to wydarzenie miało wpływ nie tylko na Flasha, ale też na Arrowa, a tam materiału już było więcej. Co prawda w Arrow dość mało namieszali, ale zawsze- np. córka Diggle'a.
Hisstorii Cyborga nie znałem, poznałem na filmie urywki i mnie zaciekawiły i chcę więcej, ale jeżeli nie dostał genezy przed JL, to po JL już jej nie dostanie, tylko jakieś dalsze potyczki z kimś tam i nie znam tych historii, więc się nie wymądrzam.
Też mam wrażenie, że Aquaman się nie nadaje do pojedynczego filmu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu

Postautor: Crosoverliker » 20 lis 2017, 10:57

Spoiler: pokaż
JL miała też drugą scenę po napisach, której nie widziałem- z Lexem Luthorem i Deathstroke. Podobno mocna. Ale i tak się boję,
że w DCEU Deathstroke będzie dużo gorszy niż w Arrowverse.
Obrazek

Awatar użytkownika
S-men_RedSkull_Army
Młody Agent
Ulubiona postać z MCU: the Rocket

Postautor: S-men_RedSkull_Army » 20 lis 2017, 16:15

Na filmie byłem w Galerii Plaza w Krakowie,w Cinema City. Obejrzałem go w technologii IMAX 3D i to w moje urodziny 18 listopada. Seans umilił mi fajny gadżet - geekowska pamiątka, której teraz za nic w świecie bym nie oddał: aluminiowe wiaderko z wygrawerowanymi 6-ma postaciami z "Ligii Sprawiedliwości"na całej jego powierzchni, plus jedna mała figurka Supermana, gdyż, cóż kompletu nie było, dawno został wykupiony. Pech nieziemski. Tak to bywa.Wierni fani wezmą wszystko. Też bym tak postąpił, gdyby było to możliwe.

"Justice League" w całości oceniam: 10/10. Zaraz wyjaśnię wam dlaczego. Po pierwsze świetny foundfootage'owy początek. Dzieciaczki prowadzące wywiad z Kal-elem, pytające się o to co podoba mu się w Ziemi i jej mieszkańcach. To było wzruszające. Superman zakończył to szczerym uśmiechem, bez żadnej wypowiedzi. To było piękne.
Po drugie, poprawy Whedona- postprodukcyjny montażowy majstersztyk w stosunku do tego co miało być na początku, kosztowne dokrętki, w tym zrezygnowanie z czarnego, prawie że opalizującego stroju Kal-ela, który miał pomóc mu odzyskać moc po swoistym odrodzeniu. Ostatecznie Whedon postąpił tak odważnie, że ,,jego" Superman został wykreowany na najpotężniejszą postać w historii kinowego uniwersum DC i jedną z bardziej liczących się wśród wszystkich sylwetek SciFi dotychczas. Nie czuło się próżności, gdzie tylko efekty specjalne miałyby być nośnikiem filmu. Po prostu, zostały one genialnie wkomponowane w całą produkcję, a najbardziej było to widoczne w formacie IMAX, szczególnie gdy panoramiczny, gigantyczny ekran ukazywał ujęcia przesuwającej się z dołu do gory kamery, co dawało poczucie przemieszczania się widza wraz z obrazem. To było obłędne, doznanie wykraczające poza skalę przyswajania zmysłów. Dodajmy do tego zajmujące całą przestrzeń lekko zagiętej płaszczyzny walki całych zastępów ludzi, podniesione do mitycznej skali :Parademony z Steppenwolfem, którego wujkiem jest ponoć Darkseid, na czele, Vs Liga Sprawiedliwości. Nie zapomnijmy o powrocie filmu do klasycznego przesiąkniętego mrokiem Gotham, z muzyką Danny'ego Elfmana.

Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu

Postautor: Crosoverliker » 20 lis 2017, 17:45

A oglądałeś 2. scenę po napisach? Zaspoilerowałbyś?
Obrazek

Awatar użytkownika
S-men_RedSkull_Army
Młody Agent

Postautor: S-men_RedSkull_Army » 20 lis 2017, 20:50

Jak na każdej komiksowej adaptacji, tak i w tym przypadku oczywiście zostałem po zakończeniu "Justice League". Po głównym materiale pojawiły się pierwsze napisy, które wyświetlano dość krótko.
Ciężki spoiler: pokaż
Po nich nastąpiła scenka pojedynku, który dobrze znamy z komiksowego DC: Flash na linii startu z samym Kal-elem. Sympatyczna rywalizacja, kto kogo prześcignie. Niestety było to bardzo krótkie i nic konkretnego nie wnosiło, dlatego też logicznym rozwiązaniem było, by zaczekać tym razem na dłużej, gdyż po kolejnych napisach zapowiadała się dłuższa i ważna dodatkowa scenka. Przedstawiała ona łysego Lexa Luthora, byczącego się na swoim jachcie, którego odwiedza Deathstroke. Ubrany w kosztowny biały garnitur Luthor, jak zwykle z lekkim cynizmem w stosunku do większości osób, proponuje Slade'owi utworzenie własnej Ligii , skoro Superman powstałych z martwych i ma wokół siebie 5-tkę herosów. Podejrzewam, że Lex stanie na czele "Legionu Zagłady" w skład którego wchodzili m.in.: Brainiac, Bizarro, Scarecrow, Gorilla Grodd, Grundy, Cheetah i jeszcze kilku innych oprychów

Izumoli
Żółtodziób
Ulubiona postać z MCU: Iron Man

Postautor: Izumoli » 07 mar 2018, 16:53

Jak dla mnie, to potrafili spierniczyć nawet Batmana, chociaż jego najmniej.
Generalnie najgorsze co mogło zrobić DC, to zdecydować się od odcięciu kury znoszącej złote jaja, czyli Batman Nollana. Nie dadzą rady dorównać Marvelowi, idąć w tak zabawną stylistykę.

Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu

Postautor: Crosoverliker » 07 mar 2018, 21:58

Też bym chciał żeby Nolan nakręcił 10 trylogii, a nie tylko 1, ale Batman 3 kończy się w taki sposób, że Batman 4 niestety nie ma racji bytu. Zresztą to ma nawet swój urok.
Obrazek

Awatar użytkownika
S-men_RedSkull_Army
Młody Agent

Postautor: S-men_RedSkull_Army » 15 mar 2018, 10:56

Ciekawe co by było gdyby "Liga Sprawiedliwości", która wyjdzie na Blu-ray, Dvd, 4K, w wydaniu dwupłytowym miała na jednej film Whedona - w jego stylu, całkowicie jego wersji, a na drugiej film z ogólnj pierwotnej produkcji Zack Snydera. Jak by to przyjęli fani? Dodatkowo nurtuje mnie jedna zagwozdka: Czy Snyder montując "Ligę Sprawiedliwości" robił to sam czy za montaż odpowiadał osobiście on, lub on wszystko nadzorował?

Obrazek

Wróć do „Strefa kultury”