Teoria Heimdalla

Postaci, wydarzenia, teorie i inne ogólne rozmowy o Filmowym Uniwersum Marvela
Awatar użytkownika
fontelles22
Agent Tarczy
Lokalizacja: Lothlorien, do którego się dostałem przez teleporter w rdzeniu Gwiazdy Śmierci.
Kontaktowanie:

Teoria Heimdalla

Postautor: fontelles22 » 28 lis 2016, 0:29

Dobra wszyscy pewnie zadają sobie pytanie: Gdzie może być Soul Stone (kamień duszy)?

UWAGA TU MOGĄ CZAIĆ SIĘ SPOILERY!

No i cóż przed chwilą przeczytałem całkiem niezłą teorię, która zdaje się mieć coraz więcej sensu.
Otóż kamień ten od niepamiętnych czasów posiada pan Strażnik Asgardu Heimdall. Oto argumenty przemawiające za:
1. Mocą Heimdalla jest możliwość obserwacji niemal wszystkich dusz we Wszechświecie. Skąd u niego taka potęga? Jednym z wielu jej źródeł ma więc być kamień, który trzyma on na klatce piersiowej swojej zbroi.
Obrazek
2. Kolor kamienia jest pomarańczowo-złoty. Niemal tak samo jak cała postać. On ma nawet pomarańczowe oczy!
3. Czemu Heimdall pojawia się w wizji Thora, która dotyczyła nie tylko upadku Asgardu ale również i kamieni? Czemu jest on ślepy? To oczywiste, utracił wzrok po tym jak Thanos odebrał mu kamień.
4. To akurat jest najbardziej naciągany argument, ale zamieszczę go tu tak czy inaczej:
Obrazek

Przeciw tej teorii póki co wskazuje jedynie fakt iż Asgardczycy byli świadomi potęgi kamieni oraz nie chcieli ich trzymać razem w jednym miejscu. Tak powiedziano Collectorowi, gdy ten odbierał od nich Aether. Ale być może nikt poza np. Heimdallem oraz Odynem nie wiedział skąd się bierze moc Strażnika? A może było to tylko mydlenie oczu, zmyłka aby nikt nie szukał obu kamieni w Asgardzie? Cóż ciężko powiedzieć, co Feige i reszta scenarzystów ma w głowie, ale jeśli to okaże się prawdą to naprawdę szacuneczek.
Obrazek
I know I'm asking a lot, but the price of freedom is high; it always has been. And it's a price I'm willing to pay. And if I'm the only one, then so be it. But I'm willing to bet I'm not.

Awatar użytkownika
Eryk0201
Doświadczony Sidekick

Re: Teoria Heimdalla

Postautor: Eryk0201 » 28 lis 2016, 1:02

Stara teoria, raz nawet gdzieś o niej pisałem, pewnie większość ją zna... ale jest tak prawdopodobna, że zdziwię się, jeśli zrobiliby inaczej xd

W sumie wszystkie argumenty mówią same za siebie, nawet teoria T.H.A.N.O.S, która jest powszechnie uważana za naciąganą, wydaje mi się możliwa. Z drugiej strony chciałbym, żeby wprowadzili ostatni kamień w bardziej niespodziewany sposób.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarthVader
Początkujący Bohater
Lokalizacja: 3 Gwiazda Śmierci, w budowie, znajduje się w uniwersum DC.
Ulubiona postać z MCU: Spider-man

Postautor: DarthVader » 28 lis 2016, 7:51

A ja myślę że to Hela ma kamień. Ona też widzi dusze śmiertelników czy cośtam. Albo Warlock, żeby było jak w komiksie. Co się nie stanie, bo MCU odstaje od komiksów bardzo, i jest wiele zmian.
Strach prowadzi do gniewu.Gniew prowadzi do nienawiści.Nienawiść prowadzi do cierpienia.Cierpienie prowadzi do śmierci.Śmierć prowadzi do nowego życia

Awatar użytkownika
fontelles22
Agent Tarczy
Lokalizacja: Lothlorien, do którego się dostałem przez teleporter w rdzeniu Gwiazdy Śmierci.
Kontaktowanie:

Postautor: fontelles22 » 28 lis 2016, 13:37

Hela w sumie też jest na H, więc się zgadza. To jednak nie pokrywa się z resztą argumentów. Ale jeżeli jednak nie planowali tego od początku to możliwe że jednak Hela. Eh gdyby nie te cięcia w Czasie Ultrona... Te wszystkie teorie wywodzą się głównie z tego filmu.
I know I'm asking a lot, but the price of freedom is high; it always has been. And it's a price I'm willing to pay. And if I'm the only one, then so be it. But I'm willing to bet I'm not.

Awatar użytkownika
Vapid
Początkujący Bohater

Postautor: Vapid » 28 lis 2016, 17:10

http://www.darkhorizons.com/marvel-fan-theory-on-final-infinity-stone/ Tutaj też piszą o tej teorii

Teoria całkiem prawdopodobna ale ja jakoś w to nie wierzę. Kluczowy argument (wizja Thora) jednak trochę zaprzecza tej teorii. Są tam 4 Kamienie, ale nie ten który miałby mieć Heimdall.
No ale Thor może nie wiedzieć, że Heimdall ma Kamień
Nie. W wizji pojawia się Orb z GotG o którym Thor wcześniej nie miał pojęcia, a pod koniec AoU mówi, że Kamień w czole Visiona jest CZWARTYM (Tesseract, Aether, Orb, Dzida) które był używany w przeciągu ostatnich kilku lat. Thor jest po Odynie drugą osobą w Asgardzie, raczej wiedziałby, że Heimdall ma w zbroi coś więcej niż zwykły bursztyn :)
DarthVader pisze:Albo Warlock, żeby było jak w komiksie. Co się nie stanie, bo MCU odstaje od komiksów bardzo, i jest wiele zmian.
A czy Marvel ma prawa do Warlocka? Chociaż on akurat by pasował bo jeden z jego pseudonimów to HIM. Plus - były plotki o castingu do roli Magusa - złego alter ego Warlocka.

Imo położenie i właściciela Soul Stone poznamy dopiero w 2018 roku, w Infinity War.
"It's time to pay for your sins."
"Bullets are the beauty and I don't know why..."

Obrazek

Awatar użytkownika
Antmanfilmweb
Doświadczony Sidekick

Postautor: Antmanfilmweb » 11 gru 2016, 19:16

Moim zdaniem ta teoria może być prawdziwa , może Heimdall będzie mieć ten kamień w końcu pilnuje Bifrostu , ale bardziej mi on do Heli pasuje ,która jest panią umarłych , czyli piekła, a sama nazwa mówi Kamień Duszy [Soul Gam ], zobaczymy , do Listopada 2017 jeszcze dużo czasu . Kto to wie , może tak będzie .
Obrazek

Awatar użytkownika
VisionGirl
Adept

Postautor: VisionGirl » 17 cze 2017, 20:43

Ciekawa teoria. Dziwne, że nie natknęłam się na nią wcześniej... Wydaje się spójna i prawdopodobna. Fakt, że Thor nie wiedział by o kamieniu w posiadaniu strażnika, może być prawdziwa, bo faktem jest, że nawet Odyn i Heimdall nie wiedzieli wszystkiego o Asgardzie (dobrym przykładem jest tajne przejście do Asgardu, o którym nie wiedział wielki H a wiedział i wykorzystał Loki w TDW).
Fakt, że Hela może też mieć coś wspólnego z ta teorią ubogaca rozmyślania nad najnowszym Thorem, bo jest tam dziwnie złachany Heimdall, co może wprowadzić watek kamienia (choć może to też być największy argument zaprzeczający tej teorii. Hmmm...)

Wróć do „Dyskusje”