Teoria Ultrona

Postaci, wydarzenia, teorie i inne ogólne rozmowy o Filmowym Uniwersum Marvela
Awatar użytkownika
Eryk0201
Początkujący Bohater

Teoria Ultrona

Postautor: Eryk0201 » 24 maja 2016, 22:55

Zacznijmy od tego, że nie siedźcie na Reddicie późnymi nocami czytając teorie spiskowe. Albo właśnie siedźcie :twisted:

Generalnie chodzi o to, kto tak na prawdę stworzył Ultrona.

Film wydawał się prosty, Ultrona miał stworzyć Stark z Bannerem, ale ten się zbuntował, bla, bla, bla... Jest kilka dowodów wskazujących na to, że jedyne co zrobił Stark, to aktywował już istniejącą istotę siedzącą w kamieniu umysłu i czekającą na odpowiednią osobę, która pomoże jej się stać programem komputerowym. No i dał jej imię. Po kolei, żeby nie pogmatwać:

- Kiedy Stark zabrał Dzidę z zamku w Sokovii, to wokół znajdowały się już projekty Ultronów - teraz dokładnie nie pamiętam, ale bodajże te mniejsze były tak jakby we wstępnej produkcji, miały twarze Ultrona. Trochę dziwne byłoby, gdyby SI Starka i Struckera tak samo wyglądały

- Tony podejrzewał Struckera o "pukanie do bardzo szczególnych drzwi" - czyli Strucker pracował na sztuczną inteligencją - odkrył Ultrona, ale nie umiał go aktywować.

- zanim w ogóle Tony i Bruce zabrali się do pracy, porównali wizualizację JARVISa i Ultrona, który prawdę mówiąc już żył

- JARVIS przy "narodzinach" Ultrona powiedział, że nie wie, co go aktywowało

- Ultron stwierdza, że to dziwne uczucie nie mieć ciała. Jak nowo narodzona istota może uznawać coś za dziwne?

- Tony zdziwił się, że Ultron już działał, bo "nie byli nawet blisko interfejsu"

Co to wszystko może oznaczać? Że Ultron już istniał i czekał na wyzwolenie. Tylko jest jeszcze jeden szczegół. Kto pozwolił dostać się Halabardzie Zagłady na Ziemię, nie starać się o jej odzyskanie i jeszcze na dodatek cieszyć się po jej utraceniu?
Spoiler: pokaż
Thanos 8-)

W Spoilerze, żeby nikt nie przeczytał przed powyższymi punktami ;p

Czyli, nasz kolega wysłał Lokiego z misją zdobycia Tesseractu. Dając mu Berło. Kto dałby mu jeden Kamień Nieskończoności tylko po to, żeby odbił mu drugi i jeszcze zwrócił oba? Na dodatek nie tylko nie zdobył Space Gemu, ale utracił Mind Gem. A pomarszczony ufok po wiadomości o porażce co robi? Szczerzy się.

Koniec końców: Thanos wysyła Lokiego na Ziemię z Mind Gemem po Space Gem. Gdyby mu się nie udało, jako plan awaryjny w Kamieniu jest istota, która ma załatwić Ziemian. Pierwsza wątpliwość: skoro Ultron dziwnie czuł się bez ciała, to znaczy, że Thanos wpuścił/zamknął tam kogoś, kto kiedyś istniał? Albo nie Thanos, tylko ta istota żyła tam od zawsze, np. jakiś Celestial?

Druga wątpliwość: Thanos śmieszkował już po transporcie Tesseractu do Asgardu. Więc może nie tylko chodziło mu o Space Gem? Może Ultron miał zdobyć dla niego coś jeszcze? A kiedy mu się to nie udało, przyszedł tam sam i powiedział "Fine, I'll do it myself" :D

Czyyyli czyżby Rękawica Nieskończoności była na Ziemi? Czy Ultron miał zgładzić najpierw ludzkość, a potem skolonizować inne planety?

Niech ktoś jeszcze w to ładnie wplącze bliźniaków i Visiona + jego pociąg do Wandy.
Obrazek

DarthVader
Początkujący Bohater
Lokalizacja: 3 Gwiazda Śmierci, w budowie, znajduje się w uniwersum DC.
Ulubiona postać z MCU: Spider-man

Re: Teoria Ultrona

Postautor: DarthVader » 24 maja 2016, 23:11

Skomplikowana teoria :)
Jutro coś napiszę, teraz nie chcę mi się mysleć. Dodam tylko, że Thanis dając Lokiemu berło, chciał zrobić test na ludziach. Po teście w 1 scenie po napisach z Avengers, Thanos uśmiecha. Może wtedy właśnie mu chodziło o Ultrona? Że spodziewał się porażki Lokiego i miał asa w rękawie czyli Ultrona? Ja tak sadzę. Niestety, Ultron nie zniszczyl ludźkości, Thanos się zawiódł, i wziął tą rękawicę skądśtam.
Ciekawe kiedy Thanos zdobędzie te kamienie. Orb ma Xandar,Scepter ma Vision,Tesseract jest w Asgardzie ( może Loki mu juz oddał? ),Aether zaginął (może SL go ma? Watpię), a Time Gem ma DS. Albo Soul Gem. Więc nie wiem jak on zdobędzie te sześć kamieni. Bo już w IW powiniwj zdibyć ze w conajmniej
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 13:43 przez DarthVader, łącznie zmieniany 1 raz.
Strach prowadzi do gniewu.Gniew prowadzi do nienawiści.Nienawiść prowadzi do cierpienia.Cierpienie prowadzi do śmierci.Śmierć prowadzi do nowego życia

Awatar użytkownika
Eryk0201
Początkujący Bohater

Postautor: Eryk0201 » 24 maja 2016, 23:21

DarthVader pisze:Ciekawe kiwdy Thanos zdobędzie te kamienie. Orb ma Xandar,Scepter ma Vision,Tesseract jest w Asgardzie ( może Loki mu juz oddał? ),Aether zaginął (może SL go ma? Watpię), a Time Gem ma DS. Albo Soul Gem. Więc nie wiem jak on zdobędzie te sześć kamieni. Bo już w IW powiniwj zdibyć ze w conajmniej

Nie chcę robić offtopicu co do samych kamieni, ale wydaje mi się, że kolekcjoner może dalej mieć Aether. Raczej w zwykłą szybę tego nie oprawili ;p W pierwszym IW mógłby zbierać kamyczki i pod koniec już władać/wkładać rękawicę. A w IW part 2 już od początku zająć się gotowym Villainem.
DarthVader pisze:Jutro coś napiszę, teraz nie chcę mi się mysleć. Dodam tylko, że Thanos dając Lokiemu berło, chciał zrobić test na ludziach. Po teście w 1 scenie po napisach z Avengers, Thanos uśmiecha. Może wtedy właśnie mu chodziło o Ultrona? Że spodziewał się porażki Lokiego i miał asa w rękawie czyli Ultrona? Ja tak sadzę. Niestety, Ultron nie zniszczyl ludźkości, Thanos się zawiódł, i wziął tą rękawicę skądśtam.

No właśnie o to mi chodziło, że wysłał tam berło z myślą i Ultronie. Miło by było zobaczyć w IW powrót Ultrona i ewentualnie innych villainów związanych z Gemami - chciałbym Red Skulla, ale jakiś czas temu słyszałem plotkę, że nie kontynuują go ze względu na brak zainteresowania aktora. W sumie w tej czerwonej formie i tak mogliby go zrecastować. No i jest jeszcze Ronan, ale on nie dość, że chyba po prostu został zabity, nie siedzi w kamieniu ani się przez niego nie przeniósł, to jeszcze nienawidzi Thanosa :P
Obrazek

Awatar użytkownika
fontelles22
Agent Tarczy
Lokalizacja: Lothlorien, do którego się dostałem przez teleporter w rdzeniu Gwiazdy Śmierci.
Kontaktowanie:

Postautor: fontelles22 » 25 maja 2016, 9:31

Dopiero, co się zastanawiałem, jak Thanos mógł oddać tak sobie jeden z kamieni Lokiemu. Ale twoja teoria z Ultronem jako planem awaryjnym idealnie pasuje. Wyjaśnia to czemu Ultron nie do końca zachowywał się jak robot, bardziej jak żywy organizm. Pasuje też do tej teorii to, że nasz psychopatyczny robot nie lubił, jak go nazywano dzieckiem Starka. Jedyny minus tej teorii to fakt, że Ultron nie miał wiedzy wykraczającej poza Ziemską. Ale można to wyjaśnić przez fakt, że w kamieniu był uśpiony. Również wizja Starka pasuje. Wanda musiała coś wiedzieć o inteligencji zawartej w berle, ale coś ją popchnęło do tego, aby ukazać Starkowi zagładę, co popchnęło go bezpośrednio do stworzenia Ultrona.

Jak wyjaśnić bliźniaki i Visiona? Nie bardzo jest tu co wyjaśniać. Są to bardziej efekty uboczne. Ten kamień był jak widzimy pudełkiem z cudami. Kontrola umysłu, magiczne ataki, możliwość zmiany DNA istot żywych i na końcu Ultron. Może nie tyle był on nawet planem awaryjnym, co po prostu obrońcą kamienia?

Berło musiało też wpłynąć na von Struckera. Stąd pomysł aby zacząć budować roboty.
I know I'm asking a lot, but the price of freedom is high; it always has been. And it's a price I'm willing to pay. And if I'm the only one, then so be it. But I'm willing to bet I'm not.

Awatar użytkownika
Eryk0201
Początkujący Bohater

Postautor: Eryk0201 » 25 maja 2016, 15:26

fontelles22 pisze:Dopiero, co się zastanawiałem, jak Thanos mógł oddać tak sobie jeden z kamieni Lokiemu. Ale twoja teoria z Ultronem jako planem awaryjnym idealnie pasuje.

Może być jeszcze tak, że Thanos był pewny porażki Lokiego, a jego głównym celem był Ultron. Być może Lokiemu chciał tylko zaimponować i przekonać go, że w niego wierzy tworząc sobie sojusznika.
Obrazek

Awatar użytkownika
fontelles22
Agent Tarczy
Lokalizacja: Lothlorien, do którego się dostałem przez teleporter w rdzeniu Gwiazdy Śmierci.
Kontaktowanie:

Postautor: fontelles22 » 25 maja 2016, 16:13

Mam nadzieję, że Kevin Feige na to wpadł, albo wpadnie. Uwielbiam w tym uniwersum wszystko co pogłębia jego spójność. Jak w AoU zobaczyłem Iron Legion i Lewiatana to mi szczęka opadła.
I know I'm asking a lot, but the price of freedom is high; it always has been. And it's a price I'm willing to pay. And if I'm the only one, then so be it. But I'm willing to bet I'm not.

Awatar użytkownika
Howlett
Superszpieg

Postautor: Howlett » 25 maja 2016, 17:52

Wydaje mi się, że teoria nieco naciągana, ale w sumie jakby pomyśleć...
Poland is not the place, it is the stupid people.

Awatar użytkownika
Eryk0201
Początkujący Bohater

Postautor: Eryk0201 » 25 maja 2016, 18:21

KeMpEs pisze:Wydaje mi się, że teoria nieco naciągana, ale w sumie jakby pomyśleć...

Nawet, jeśli nie stoi za tym Thanos, to na pewno nie stworzył go Stark, skoro dopiero zaczynał interfejs. +Struckerowe Ultrony c;
Obrazek

Awatar użytkownika
Aiden
Sidekick
Ulubiona postać z MCU: Stephen Strange
Kontaktowanie:

Postautor: Aiden » 25 maja 2016, 21:12

Dokładnie tak samo twierdzę. To co napisałeś, trzyma się kupy.
Bo Stark i Banner nie byli w stanie go stworzyć, to ich przerastało. Ultron przebudził się sam z siebie, bo już istniał. Poza tym jest scena w której wizualizacja z Kamienia Umysłu "patrzy" na Starka. W Kamieniu już coś istniało, a że Thanos zna kamienie od podszewki, mógł umieścić tam czyjś umysł.
Obrazek

DarthVader
Początkujący Bohater
Lokalizacja: 3 Gwiazda Śmierci, w budowie, znajduje się w uniwersum DC.
Ulubiona postać z MCU: Spider-man

Postautor: DarthVader » 25 maja 2016, 23:02

Mnie ciekawi jeszcze jedno... Czy Thanos spodziewał się twgo że Ultron okaze się porażką, czy myślał że plan awaryjny zadziała?
Strach prowadzi do gniewu.Gniew prowadzi do nienawiści.Nienawiść prowadzi do cierpienia.Cierpienie prowadzi do śmierci.Śmierć prowadzi do nowego życia

Wróć do „Dyskusje”