Dziury w fabule

Postaci, wydarzenia, teorie i inne ogólne rozmowy o Filmowym Uniwersum Marvela
DarthVader
Początkujący Bohater
Lokalizacja: 3 Gwiazda Śmierci, w budowie, znajduje się w uniwersum DC.
Ulubiona postać z MCU: Spider-man

Dziury w fabule

Postautor: DarthVader » 04 cze 2016, 16:41

W tym temacie, dzielimy się i wymieniamy największe i najgłupsze dziury fabularne i nieścisłości w filmach,serialach a nawet One-Shotach MCU.

Zapraszam do dyskusji :-)
Strach prowadzi do gniewu.Gniew prowadzi do nienawiści.Nienawiść prowadzi do cierpienia.Cierpienie prowadzi do śmierci.Śmierć prowadzi do nowego życia

Awatar użytkownika
Kate_Bishop
Początkujący Bohater
Ulubiona postać z MCU: Hawkeye

Re: Dziury w fabule

Postautor: Kate_Bishop » 04 cze 2016, 16:45

Przykładowo - dlaczego po akcji w Lagos nikt nie zainteresował się dla kogo pracuje Crossbones i po co mu była broń biologiczna?! Po prostu wrócili do siebie i zajęli się swoimi sprawami
"Poświęcenie to najdoskonalsza forma oddania." ~ja

Awatar użytkownika
fontelles22
Agent Tarczy
Lokalizacja: Lothlorien, do którego się dostałem przez teleporter w rdzeniu Gwiazdy Śmierci.
Kontaktowanie:

Postautor: fontelles22 » 04 cze 2016, 17:40

Największym minusem jest zauważalny brak zainteresowania bohaterów wydarzeniami, które ich bezpośrednio nie dotyczą, szczególnie w fazie 2. Np. czemu żaden z bohaterów nie przejął się śmiercią Starka? Czemu Tarcza nie zareagowała na porwanie prezydenta? Czemu Thor nie wezwał innych Avengers do pomocy z elfami w Londynie? Skoro wydarzenie było możliwe do przewidzenia, czemu specjalny oddział Tarczy nie był obecny w Londynie (na czele z Kapitanem i jednostką Strike). Czemu Hydra nie powstrzymała Furryego przed zawiązaniem grupy, która teraz rozwali każdy ich plan? Czemu Kapitan i Stark zapomnieli, że rząd czy tam Tarcza próbowali zrzucić na miasto atomówkę? Kiedyś popełniłem na ten temat spory post na fw, spróbuję znaleźć i podlinkować. Niestety przez wysokie gaże aktorów i strach przed przedłużeniem filmu do dwóch i pół godziny psuje nam się trochę spójność uniwersum.

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
O nawet znalazłem co nieco :)
http://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+ ... CU,2604074
I know I'm asking a lot, but the price of freedom is high; it always has been. And it's a price I'm willing to pay. And if I'm the only one, then so be it. But I'm willing to bet I'm not.

Awatar użytkownika
She-Doc
Agent Specjalny Tarczy
Ulubiona postać z MCU: Doctor Strange

Postautor: She-Doc » 04 cze 2016, 18:24

Moje 2 zarzuty:
1. Skąd się wzięła Brutasha?!
2. Jakim cudem Zemo sobie po prostu bez maski wszedł do celi Bucky'ego i nikt nic nie podejrzewał? A to przecież było w tym momencie jedno z najlepiej strzeżonych miejsc.
"In a world of locked rooms a man with a key is king and honey you should see me in a crown"
~Jim Moriarty

Awatar użytkownika
Mameha
Adept
Ulubiona postać z MCU: Scarlet Witch

Postautor: Mameha » 04 cze 2016, 19:01

Jakim cudem w siedzibie służb w Berlinie nie ma zapasowego źródła zasilania?

Skąd Zemo wiedział o misji z 16.12.1991 r.?

N_rilliree

Postautor: N_rilliree » 04 cze 2016, 19:07

1) Zemo dotarł do
Spoiler: pokaż
Moskwy komercyjnym lotem, a potem przemierzył pół Syberii jakimś pługiem (według internetu ta droga powinna zająć mu od 12 do 16 godzin, a doliczmy do tego jeszcze lot z Berlina do Moskwy) i wyprzedził lecących Jetem Capa i Bucky'ego o kilka godzin.
Zatrzymali się gdzieś na kawkę czy co :) ?
2) Scena, w której
Spoiler: pokaż
ta parka biegnie do Jeta na lotnisku - biegną sobie truchcikiem jak zwykli ludzie, co z tego, że w tunelu prześcigali samochody
i potrafią biec nawet setkę na godzinę...

Awatar użytkownika
Kate_Bishop
Początkujący Bohater

Postautor: Kate_Bishop » 05 cze 2016, 21:16

-zespół kapitana monitoruje niewielki posterunek policji, podczas gdy paręset metrów dalej jest instytut chorób zakaźnych
-podczas gdy brama wjazdowa do instytutu powinna być zawalona przez śmieciarkę i kamienie z bramy – jest tam otwór wielkości ciężarówki, która umożliwia żołnierzom crossbones’a wjazd
-dlaczego pułkownik Hydry trzyma dowody na sb we własnym domu?!
-kto nakręcił akcję zż?!
-Dlaczego Howar Stark przewoził serum Erkine’a bez odpowiedniej obstawy?!
-dlaczego Hydra zostawiła super-żołnierzy samych, zamiast wykorzystać ich przeciwko SHIELD i Avengers lub przynajmniej zmienić ich lokalizację i przeczekać burzę?
-dlaczego nie sprowadzono doktora, który „przerabiał mózg” Coulsonowi, żeby naprawił Bucka ?

Awatar użytkownika
Aiden
Sidekick
Ulubiona postać z MCU: Stephen Strange
Kontaktowanie:

Postautor: Aiden » 05 cze 2016, 21:36

Może przewóz tego serum było najściślej tajne?...Ale to słaby powód, wiem :D
Hydra zapomniała chyba o tej placówce, a jak nie to nie mam pojęcia - musiała być najzwyczajniej głupia :D
Z tym doktorkiem który manipulował mózgiem Coulsona? Kurcze to jest chyba największa zagadka, gość bez problemu wytępiłby reakcje na kody u Bucka :D

Co do reszty, to nie wiem za bardzo co napisać :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Veli
Sidekick

Postautor: Veli » 05 cze 2016, 21:53

Kate_Bishop pisze:-zespół kapitana monitoruje niewielki posterunek policji, podczas gdy paręset metrów dalej jest instytut chorób zakaźnych

Posterunek wydał się pewnie drużynie Capa bardziej oczywistym celem ataku Crossbonesa niż instytut.
Kate_Bishop pisze:-podczas gdy brama wjazdowa do instytutu powinna być zawalona przez śmieciarkę i kamienie z bramy – jest tam otwór wielkości ciężarówki, która umożliwia żołnierzom crossbones’a wjazd

Zwykłe niedopatrzenie.
Kate_Bishop pisze:-dlaczego pułkownik Hydry trzyma dowody na sb we własnym domu?!

Najwidoczniej nie mógł się ich pozbyć i uznał, że może do czegoś się przydadzą.
Kate_Bishop pisze:-kto nakręcił akcję zż?

Co masz tu konkretnie na myśli?
Kate_Bishop pisze:-Dlaczego Howar Stark przewoził serum Erkine’a bez odpowiedniej obstawy?!

Mógł uznać, że nikt o tym nie wie i nie będzie to konieczne, a militarna obstawa wzbudziłaby podejrzenia. Hydra jakimś cudem wiedziała.
Kate_Bishop pisze:-dlaczego Hydra zostawiła super-żołnierzy samych, zamiast wykorzystać ich przeciwko SHIELD i Avengers lub przynajmniej zmienić ich lokalizację i przeczekać burzę?

Ten szwadron był zbyt niebezpieczny, by móc ich używać. Nie potrafili nad nimi zapanować. Nie byli tak posłuszni jak Bucky, co pokazuje scena ich treningu.
Kate_Bishop pisze:-dlaczego nie sprowadzono doktora, który „przerabiał mózg” Coulsonowi, żeby naprawił Bucka ?

Bo mało kto z szarych widzów ogląda też seriale Marvela i nie łączy ich z kinówkami. My byśmy wiedzieli o co chodzi, ale inni zastanawialiby się co to za typ. Poza tym Russos musieli mieć jakąś wymówkę, żeby zabrać Wintera do Wakandy.
◢◤

Awatar użytkownika
Kate_Bishop
Początkujący Bohater

Postautor: Kate_Bishop » 05 cze 2016, 22:00

Veli pisze:
Kate_Bishop pisze:-zespół kapitana monitoruje niewielki posterunek policji, podczas gdy paręset metrów dalej jest instytut chorób zakaźnych

Posterunek wydał się pewnie drużynie Capa bardziej oczywistym celem ataku Crossbonesa niż instytut.

Niby czemu? Instytut chorób zakaźnych to wg mnie bardziej oczywisty cel, niż NIEWIELKI posterunek

Veli pisze:
Kate_Bishop pisze:-kto nakręcił akcję zż?

Co masz tu konkretnie na myśli?

Chodzi o to nagranie dla Starka- momentami była to kamera przemysłowa, a momentami naganie z pozycji obserwatora

Wróć do „Dyskusje”