Długość filmów

Postaci, wydarzenia, teorie i inne ogólne rozmowy o Filmowym Uniwersum Marvela

Czy filmy powinny być dłuższe?

Tak
14
78%
Nie
4
22%

Liczba głosów: 18

DarthVader
Początkujący Bohater
Lokalizacja: 3 Gwiazda Śmierci, w budowie, znajduje się w uniwersum DC.
Ulubiona postać z MCU: Spider-man

Re: Długość filmów

Postautor: DarthVader » 23 lis 2016, 15:41

Trudne pytanie. Co prawda już wszyscy się wypowiedzieli ale co tam :P

Myślę, że i tak i nie. To po prostu zależy od filmu. O ile Avengers czy Winter Soldier są odpowiedni, to Mroczny Świat czy DS już nie. Film powinien głównie więcej pokazywać villianów. A to że "To film o bohaterze, nie o złoczyńcy" to juz inna kwestia. Oprócz tego dać postaciom odpowiedni czas. Zależy to też czy film jest dobry czy nie. Albo czy jest tak zły, że aż dobry lub vice versa.
Strach prowadzi do gniewu.Gniew prowadzi do nienawiści.Nienawiść prowadzi do cierpienia.Cierpienie prowadzi do śmierci.Śmierć prowadzi do nowego życia

Adriano4795
Adept
Ulubiona postać z MCU: Tony Stark

Postautor: Adriano4795 » 21 maja 2017, 0:44

Tak! Jeśli jest na czym bazować, to skracanie takich filmów jest grzechem :)

Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu
Ulubiona postać z MCU: Iron Man, Spider Man

Postautor: Crosoverliker » 21 maja 2017, 14:16

Jeśli się zastanawiamy nad tym czy coś powinno być rozwinięte czy nie- czy powinno być nakręcone- to dla mnie im więcej tym lepiej, ale jeśli film wyszedł dobrze nawet w takiej formie, to powiedzmy, że mi to z grubsza obojętne. Zawsze da się do wszystkiego doczepić. Nigdy nie da się osiągnąć ideału. Czasem można rozwinąć dany wątek w innym filmie. Jednak jak już coś jest nakręcone, to mnie bardzo denerwuje jak wycinają. Czasem z różnych seriali wycinają i to rozumiem, bo czas antenowy musi się zgadzać. Film to jednak coś innego i tam nie ma żadnych limitów i jak się kiedyś jakaś japońska grupa uparła, że pobiją Rekord Guinnessa, to zrobili film trwający równo miesiąc o zmianach w wyglądzie jakiegoś budynku przez ten czas, a w tej chwili chcą pójść dalej i nakręcić roczny film!!! To już jest dla mnie gruba przesada, ale chodzi mi o sam fakt, że się da i wolno. W temacie wyciętych scen rozmawiamy w granicach zdrowego rozsądku. Chyba te wycięte sceny nie trwają dłużej niż pół godziny, więc mogą je spokojnie dodać. DC w Suicide Squad bardzo dużo wycięło i zepsuli film. Nie był on zły, ale bez szału, a w pierwotnej wersji odniósłby znacznie większy sukces. Jakbym ja coś kręcił, to by mi było szkoda wycinać z szacunku do pracy mojej i innych.
Obrazek

DarthVader
Początkujący Bohater
Lokalizacja: 3 Gwiazda Śmierci, w budowie, znajduje się w uniwersum DC.
Ulubiona postać z MCU: Spider-man

Postautor: DarthVader » 25 maja 2017, 22:43

Crosoverliker pisze: W temacie wyciętych scen rozmawiamy w granicach zdrowego rozsądku. Chyba te wycięte sceny nie trwają dłużej niż pół godziny, więc mogą je spokojnie dodać. DC w Suicide Squad bardzo dużo wycięło i zepsuli film. Nie był on zły, ale bez szału, a w pierwotnej wersji odniósłby znacznie większy sukces. Jakbym ja coś kręcił, to by mi było szkoda wycinać z szacunku do pracy mojej i innych.

Już o BVS nie wspomne.
Co do filmu tak pociętych: to np. w BVS film mógłby być podzielony na 2 części ], a w SS być dłuższy o kilkadziesiąt minut. Gdzie by pokazał retrospekcję Katany i Slipknota, poszerzył villiana (albo dał w ogółe słąbszego), wyjaśnił lepiej Jokera, usunąłby scenę w barze, a sam film powinien być o jakichś psychopatach, a nie drugim mhoczniejszym' Gotg 1,5. Tak dużo problemów do naprawy... Ale to temat o cięciach a nie minusach DCEU.
Strach prowadzi do gniewu.Gniew prowadzi do nienawiści.Nienawiść prowadzi do cierpienia.Cierpienie prowadzi do śmierci.Śmierć prowadzi do nowego życia

Awatar użytkownika
Crosoverliker
Moderator Chatu
Ulubiona postać z MCU: Iron Man, Spider Man

Postautor: Crosoverliker » 25 maja 2017, 22:48

Ale jedno z drugiego wynika
Obrazek

Wróć do „Dyskusje”